Батькам та учням
Наказ МОН України про мобільні телефони
Поради з Інтернет-безпеки для батьків.
До відома батьків:
Ранкова зарядка для учнів 1 – 11 класів проводиться кожного дня
о 8 год. 15 хв.
Прохання забезпечити явку учнів.
Обережно! Гепатит!!!
Гепати́т А (хвороба Боткіна, інфекційний гепатит) — гостра інфекційна хвороба з переважним ураженням травного тракту, особливо печінки. Зустрічається в усіх країнах світу. Інфекційний характер хвороби вперше встановив Сергій Боткін (1883); до того хвороба була відома під назвою «катаральна жовтяниця» і вважалась незаразною.
Гепатит А викликається вірусом гепатиту А, що потрапляє до організму з їжею або водою. Збудник міститься в крові та виділеннях хворого. Отже, джерелом інфекції є хворий. Захворювання починається повільно. У початковому періоді гепатиту А хворий відчуває загальну кволість, відсутність апетиту, нудоту, помірно підвищується температура тіла. На 5—7-й день додається жовтяниця, печінка й селезінка збільшуються. Звичайно гепатит А закінчується видужанням, але у разі невідповідного лікування може давати тяжкі ускладнення (атрофія печінки, печінкова кома). Хворий гепатитом А обов'язково має бути госпіталізований.
Профілактика гепатиту А полягає у дотриманні загальносанітарних заходів, один з яких: не вживати сиру воду!
Лікування гепатиту А — загальноукріплююче, переважно вуглеводна дієта з високим вмістом вітамінів, ліпокаїн, амінокислотні суміші тощо. Після видужання особи, що хворіли на гепатит А, підлягають диспансерному нагляду протягом деякого терміну (від 6 місяців до 1 року).
Кров людини, яка перехворіла на гепатит А, не можна переливати іншим людям, оскільки вірус залишається в організмі назавжди.
Хвороба дуже небезпечна, бо призводить до загибелі печінкових клітин і порушення всіх функцій печінки.
Будьте пильними, бережіть власне здоров'я та здоров'я своїх дітей!